Fernando Torres

27. září 2009 v 7:48 | Admin-Pes 2010 |  Světoví Hráči

Fernando Torres

Povolání: Fotbalista
Věk: 25
Datum narození: 20. 03. 1984
Místo narození: Madrid, Španělsko
Znamení: Ryby

Životopis

Fernando Torres se narodil 20. března roku 1984 ve španělském Madridu jako Fernando Jose Torres Sanz.

Má dva sourozence, o 7 staršího bratra jménem Izrael a o 8 let starší sestru Mari Paz.

Tento útočník začal hrát fotbal již v 5 letech. Prošel všemi mládežnickými kluby Atlética Madrid a v 15 letech podepsal s Atléticem první profesionální smlouvu.V roce 2001 se stal mistrem Evropy do 16 let (byl vyhlášen i hráčem turnaje) a v roce 2002 mistrem Evropy do 19 let.Ve svých 19 letech se stal historicky nejmladším kapitánem ve svém klubu a získal tak obdiv celého Španělska.
V té době se o něj začaly zajímat velké kluby jako Manchester United, AC Milán, Real Madrid nebo FC Liverpool a právě tam nakonec v roce 2007 přestoupil, čímž zklamal své fanoušky, kteří dokonce vyhrožovali zapálením stadionu, pokud nebude jeho přestup odvolán. Liverpool za něj zaplatil rekordně vysokou sumu - přes 1 miliardu Kč a tím se stal vůbec nejdražší posilou klubu všech dob.

V současnosti se Fernandovi daří nejen v Liverpoolu, ale i ve španělské reprezentaci. Na ME 2008 se stal jedním z nejlepších hráčů a to hlavně díky gólu, který dal ve finále a který rozhodl o výhře Španělska (dokonce byl i vyhlášen mužem zápasu).

Na svém těle má 3 tetování. Na vnitří straně pravé paže má číslo 9, což je číslo dresu, který obléká za reprezentaci, v Liverpoolu a v minulosti i za Atlético Madrid. Na levé vnitřní straně má nápis "Fernando" v písmu Tengwar (písmo vytvořené J.R.R. Tolkienem). Poslední tetování má na pravé holeni, je to datum 7.7.2001 římskými číslicemi, o kterém se ale bohužel neví, co přesně znamená. Někteří lidé si myslí, že je to datum, kdy se poprvé setkal se svou manželkou Olallou Dominguez, kterou si 25.5.2009 vzal a se kterou má holčičku Noru, někteří si myslí, že je to datum, kdy zemřel jeho děda, ve kterém měl Fernando velikou oporu. Fernandova a Olallina dcera Nora se narodila necelý měsíc po jejich svatbě, 8.7.2009 ve španělské Galicii.

Fernando Torres má díky svému mladistvému vzhledu přezdívku "El Niño" (dítě) a je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů současnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters